شرکت مهندسی پزشکی زمر در سال 1354 با فعالیت در زمینه امور مهندسی تأسیساتی و نیز تجارت قطعات الکتریکی و الکترونیکی تأسیس گردید. در سال 1378 شرکت مهندسی پزشکی زمر ، با اندوخته تجربه شرکت مهندسی زمر در امور مهندسی و تجارت، فعالیت خویش را آغاز نمود. این شرکت مهندسی تجاری بر اساس معیارهای خود و نیاز جامعه، تمرکز فعالیت خویش را بر روی تجهیزات پزشکی و بیمارستانی قرار داده و در طی این چند سال با بهره گیری از نیروهای جوان و متعهد، پیشرفت قابل توجهی نموده است. هدف اصلی و اولیه شرکت، نگاه توأمان به نیازهای جامعه پزشکی و بیماران محترم بوده است و بر این اساس، همکاران شرکت مهندسی پزشکی زمر بر آن اند تا با تلاشی بزرگ، بهترین تکنیک ها و راهکارهای درمان و نیز تجهیزات بیمارستانی را در اختیار هموطنان خود قرار دهند و سطح دانش متخصصان درمان را بالاتر برده، آگاهی بیماران را بیشتر کنند تا گامی و خدمتی کوچک در راه رستگاری برداشته باشند.

در حال حاضر زمینه‌های اصلی فعالیت شرکت مهندسی پزشکی زمر، جراحی‌های با حداقل تهاجم و آندوسکوپیک (آرتروسکوپی،لاپاروسکوپی،هیستروسکوپی،سیتوسکوپی، سینوسکوپی و ...) و نیز تجهیزات بستری نظیر تخت و برانکارد و تشک‌های بیمارستانی می‌باشد. شرکت مهندسی پزشکی زمر با عنایات الهی موفق شده است در زمینه‌های یاد شده نمایندگی بهترین کمپانی‌های جهان را کسب نماید. در حال حاضر این شرکت به عنوان نماینده فروش و خدمات پس از فروش  Arthrex آمریکا در کشورمان مشغول به فعالیت است که در ادامه، زمینه های فعالیت های این سه کمپانی به اختصار معرفی می‌شود:

 کمپانی  Arthrex آمریکا: این کمپانی تخصصی‌ترین کمپانی سازنده تجهیزات آرتروسکوپی، ایمپلنت ها و لوازم مصرفی بازسازی رباط ها و ارائه کننده تکنیک‌های ارزشمند جراحی‌های بسته ارتوپدی است. این کمپانی جوان که با شتابی فراوان صدرنشین سازندگان تجهیزات فوق تخصصی بازسازی و ترمیم رباط‌ها و دیگر رویه‌های جراحی‌های آرتروسکوپی شده است، تنوع گسترده‌ای از محصولات را پس از تحقیقات فراوان ابداع و به جامعه پزشکی معرفی می‌نماید. محصولات این کمپانی شامل ست آرتروسکوپی تشخیصی (لنز، سیستم کمرا، منبع نور، ابزار دست مانند پانچ وگراسیپر و قیچی) و دیگر تجهیزات مرتبط با جراحی‌های آرتروسکوپیک مانند دستگاه شیور، دستگاه پمپ و دستگاه کوتر آرتروسکوپی در کنار نگهدارنده‌های اندام می باشد. در کنار این تجهیزات، این کمپانی عرضه کننده ست‌های مختلف جراحی‌های آرتروسکوپیک برای بازسازی رباط‌های زانو (PCL/ACL)، ترمیم منیسک، اصلاح انحراف استخوان، ترمیم استئوکندرال، ترمیم رباط های شانه و همچنین ست‌های جراحی آرتروسکوپی مفاصل کوچک (مچ دست، مچ پا و آرنج) و همچنین آرترسکوپی لگن و نیز پروتز های شانه می‌باشد. در کنار تمام این ست‌های جراحی، اقلام مصرفی مرتبط نیز به صورتی جامع از طرف این کمپانی عرضه می‌شود.

در نهایت امید آن داریم که مراکز درمانی کشورمان همواره به مجهزترین و پیشرفته ترین تجهیزات رایج در مدرن‌ترین مراکز دنیا آراسته باشند تا بیماران و درمانگران هر دو از بیشترین و بهترین امکانات برای امر درمان بهره برند. از آرزوهای یاران شما در شرکت مهندسی پزشکی زمر، رسیدن به جامعه ای است که اگر از بیماری عاری نباشد، از کاستی و کوتاهی در درمان تهی باشد، به امید رسیدن به آن روز.