شرکت مهندسي پزشکي زُمَر

شرکت مهندسی پزشکی زُمَر در سال 1354 با فعاليت در زمينه امور مهندسي تأسيساتي و نيز تجارت قطعات الکتريکي و الکترونيکي تأسيس گرديد. در سال 1378 شرکت مهندسي پزشکي زمر، با اندوخته تجربه شرکت مهندسي زمر در امور مهندسي و تجارت، فعاليت خويش را آغاز نمود. اين شرکت مهندسي - تجاري بر اساس معيارهاي خود و نياز جامعه، تمرکز فعاليت خويش را بر روي تجهيزات پزشکي و بيمارستاني قرار داده و در طي اين چند سال با بهره گيري از نيروهاي جوان و متعهد، پيشرفت قابل توجهي نموده است. هدف اصلي و اوليه شرکت نگاه توأمان به نيازهاي جامعه پزشکي و بيماران محترم بوده است و بر اين اساس، همکاران شرکت مهندسي پزشکي زمر بر آن اند تا با تلاشي بزرگ، بهترين تکنيک ها و راهکارهاي درمان و نيز تجهيزات بيمارستاني را در اختيار هموطنان خود قرار دهند و سطح دانش متخصصان درمان را بالاتر برده، آگاهي بيماران را بيشتر کنند تا گامي و خدمتي کوچک در راه رستگاري برداشته باشند.

زمر (که خود نام يکي از سوره هاي قرآن است) به معني گروه ها مي باشد. نظام مديريتي و برنامه هاي داخلي شرکت نيز به گروه هاي متفاوتي تقسيم شده که به طور خلاصه عبارت اند:

وظيفه اين گروه سازماندهي، برنامه ريزي و برنامه خواهي از گروه هاي شرکت مي باشد. همچنين اعضاء اين گروه عهده دار ارزيابي و نظارت بر عملکرد همکاران شرکت هستند.

با توجه به ماهيت علمي فعاليت زمر، ارائه محتواي علمي متناسب با نياز پزشکان، جراحان و ديگر مخاطبان شرکت توسط همکاران اين گروه صورت مي گيرد. جالب اينجاست که بر مبناي بينش علمي شرکت، اين گروه، اولين گروه تشکيل شده در شرکت زمر بوده است.

همکاران اين گروه متون علمي و فني را تهيه کرده، جهت آشنايي گروه هاي مختلف با اصول کار خويش، در اختيار ايشان قرار مي دهند. برگزاري و اداره کلاس هاي داخلي شرکت و نظارت بر آموزش ضمن خدمت همکاران نيز بر عهده اين گروه است.

گروه فروش به دو بخش فروش لوازم مصرفي و فروش تجهيزات تقسيم مي شود. اساس کار بازاريابي اين گروه مبتني بر معرفي صادقانه کالاها به استفاده کننده نهايي (End-user) با مراجعه به مراکز درماني و  مطب هاي پزشکان و همچنين شرکت در کنگره ها و نمايشگاه هاي تخصصي مرتبط و انجام مأموريت هاي شهرستاني مي باشد.

از آنجا که تجهيزات پزشکي عمدتا گران قيمت مي باشند، يکي از مشکلات مراکز درماني در راه رسيدن به برترين کيفيت درماني، سرمايه هنگفت در خواب براي تهيه ست ها و تجهيزات جراحي پيشرفته و به روز شده مي باشد. زمر با در نظر گرفتن همين نکته، در تلاش بوده تا بسياري از ست هاي گران قيمت جراحي و نيز بعضي تخت هاي ويژه مانند تخت سوختگي را به صورت اجاره اي در اختيار متقاضيان قرار دهد و به اين گونه پشتيبان مخاطبان خود باشد. اجاره تخت براي بيماران بستري در خانه نيز از خدمات اين گروه است. علاوه بر اين موارد، کارشناسان اين گروه، براي دستياري جراحان، در صورت نياز در عمل هاي جراحي شرکت مي جويند.

از اساسي ترين وظايف شرکت، حمايت فني و اطلاعاتي از کساني است که به اين مجموعه اعتماد کرده و محصولات مورد نيازشان را از تجهيزات و تکنيک هاي ارائه شده زمر تأمين نموده اند؛ اين مهم در ابتداي تحويل و نصب  با آموزش و توجيه کاربران، و نيز در ادامه کاربري، با برنامه هاي بازديد دوره اي و تعميرات، توسط همکاران گروه تعميرات و راه اندازي انجام مي پذيرد.

نيازهاي بومي مطرح شده از سوي مخاطبين و برخورداري از تجربيات به دست آمده در تعامل با سازندگان بزرگ و بنام، ما را توانمند ساخته تا گام هايي در توليد برخي از محصولات مورد نياز در راستاي تکميل خدمات شرکت برداريم. خرسنديم که اين محصولات نيز همانند محصولات وارداتي با استقبال درخوري مواجه شده است.

اين گروه، داده هاي مختلف شرکت را تأمين نموده، نيازهاي اطلاعاتي گروه هاي مختلف شرکت را پاسخگوست. بخشي از اين داده ها در بخش داده هاي مفيد نمايشگاه الکترونيکي (وب سايت) زمر ارائه شده است. همچنين رسيدگي به سفارش هاي طراحي و تبليغاتي گروه هاي ديگر بر عهده اين گروه است.

در پي اعلام نياز گروه ها به حضور محصولي در کشورمان، اين گروه عهده دار عقد قرارداد با کمپاني هاي معتبر فراهم کننده نياز، و برقراري ارتباط روزمره با بخش بازرگاني آنهاست. تلاش اين گروه در يافتن گزينه بهينه از لحاظ کيفيت، قيمت، خدمات و سازگاري با نيازهاي جامعه کشورمان مي باشد.

سه گروه ديگر شرکت، گروه هاي "مالي و اداري"، "انبار و سفارش خارجي" و "تدارکات و تحصيلداري"  مي باشد.

در حال حاضر زمينه هاي اصلي فعاليت شرکت مهندسي پزشکي زمر، جراحي هاي اندوسکوپيک و با حداقل تهاجم (MIS) مانند آرتروسکوپي، لاپاروسکوپي، هيستروسکوپي، سيستوسکوپي، سينوسکوپي و ... و نيز تجهيزات بستري نظير تخت و برانکارد و تشک هاي بيمارستاني مي باشد. شرکت مهندسي پزشکي زمر با عنايات الهي موفق شده است در زمينه هاي ياد شده نمايندگي بهترين کمپاني هاي جهان را کسب نمايد. در حال حاضر اين شرکت به عنوان نماينده فروش و خدمات پس از فروش کمپاني Arthrex و در کشورمان مشغول به فعاليت است.

کمپاني Arthrex آمريکا: اين کمپاني تخصصي ترين کمپاني سازنده تجهيزات آرتروسکوپي، ايمپلنت ها و لوازم مصرفي بازسازي رباط ها و ارائه کننده تکنيک هاي ارزشمند جراحي هاي بسته ارتوپدي است. اين کمپاني جوان که با شتابي فراوان، صدرنشين سازندگان تجهيزات فوق تخصصي بازسازي و ترميم رباط ها شده است، تنوع گسترده اي از محصولات را پس از تحقيقات فراوان ابداع و به جامعه پزشکي معرفي مي کند. محصولات اين کمپاني شامل ست آرتروسکوپي تشخيصي (لنز، سيستم کمرا، منبع نور، ابزار دست مانند پانچ و گراسپر و قيچي) و ديگر تجهيزات مرتبط با جراحي هاي آرتروسکوپيک مانند دستگاه شيور، دستگاه پمپ و دستگاه کوتر آرتروسکوپي مي باشد.

در کنار اين تجهيزات، اين کمپاني عرضه کننده ست هاي مختلف جراحي هاي آرتروسکوپيک براي بازسازي رباط هاي زانو ((ACL/PCL، ترميم منيسک، اصلاح انحراف استخوان، ترميم استئوکندرال، ترميم رباط هاي شانه و همچنين ست هاي جراحي آرتروسکوپي مفاصل کوچک (مچ دست، مچ پا و آرنج) و آرتروسکوپي لگن و نيز پروتزهاي شانه مي باشد. در کنار تمام اين ست هاي جراحي، اقلام مصرفي مرتبط نيز به صورت جامع از طرف اين کمپاني عرضه مي شود.

در نهايت اميد آن داريم که مراکز درماني کشورمان همواره به مجهزترين و پيشرفته ترين تجهيزات رايج در مدرن ترين مراکز دنيا آراسته باشند تا بيماران و درمانگران هر دو از بيشترين و بهترين امکانات براي امر درمان بهره برند. از آرزوهاي ياران شما در شرکت مهندسي پزشکي زمر، رسيدن به جامعه اي است که اگر از بيماري عاري نباشد، از کاستي و کوتاهي در درمان تهي باشد. به اميد رسيدن به آن روز.